Kilka słów o programie MegaMisja

MegaMisja to ogólnopolska inicjatywa edukacyjna, która ma na celu podniesienie wiedzy i kompetencji nauczycieli, wychowawców świetlicy oraz uczniów.

Cel Programu
Celem MegaMisji jest wyposażenie uczestników w solidną bazę wiedzy, umiejętności oraz kompetencji niezbędnych do mądrego i bezpiecznego poruszania się w dzisiejszym świecie, który nie obędzie się bez technologii. Program skupia się na bezpiecznym i twórczym korzystaniu z nowych mediów, dostarczając narzędzi nie tylko dla nauczycieli, ale także dla samych uczniów.

Jak Realizujemy Program
Nauczyciele biorący udział w programie mają dostęp do dedykowanego portalu MegaMisji. Znajdują się tam scenariusze zajęć, które skupiają się na aspektach bezpiecznego korzystania z technologii. W portalu pojawiają się również animowani bohaterowie, którzy stawiają przed uczniami pytania i wyzwania związane z cyfrowym środowiskiem. Dzieci, pracując w grupie, podejmują się zadań, zdobywają punkty i nagrody, co dodatkowo motywuje do aktywnego udziału w zajęciach.

Zalety Programu
Bezpieczeństwo Cyfrowe: Uczestnicy programu zdobywają niezbędną wiedzę, aby świadomie i bezpiecznie korzystać z nowych mediów.
Kreatywność: Program wspiera rozwijanie umiejętności twórczego myślenia i korzystania z technologii w sposób innowacyjny.
Współpraca i Zespołowość: Dzieci pracując w grupie, uczą się współpracy i rozwiązują problemy związane z cyfrowym środowiskiem.
Motywacja do Nauki: System punktacji i nagród stymuluje uczniów do aktywnego uczestnictwa i zdobywania wiedzy.

Nauczyciel biorący udział w MegaMisji
Agnieszka Stranc-Cieśla