2010/2011

Szkolne wydarzenia w marcu

18.03.2011 r. (piątek) od godziny 8:00 do 10:00 młodzież gimnazjalna będzie miała okazję obejrzeć spektakl pt. "Retrospekcja" wystawionego przez teatr krakowski. Spektakl przedstawia problem uzależnień wśród młodzieży. Odbędą się również warsztaty z psychologiem. Występ teatru sfinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Klasy pierwsze Gimnazjum we wtorek 15 marca spotkały się z Policjantem Komendy Rejonowej w Chełmży. Spotkanie miało charakter informacyjny na temat dozwolonych i niedozwolonych zachowań młodzieży, jak i odpowiedzialności karnej nieletnich.

Od poniedziałku 21 marca 2011 r. do piątku w szkole odbywa sie tydzień kolorów:

Poniedziałek - czerwony

Wtorek - zielony

Środa -  żółty

Czwartek - niebieski

Piątek - biały

Zajęcia w dniu 21 marca 2011 r. będą odbywać się według planu. W tym samym dniu uczniowie SP wezmą udział w występie teatrzyku szkolnego.

Organizowany jest również przez klasę VI wraz z wychowawcą Panią Sylwią Mikulską dla Szkoły Podstawowej turniej w warcaby.

W dniu 24.03.2011 r. (czwartek) klasy I-V w godzinach 12:30 - 14:45 wyjeżdzają na lodowisko do Bydgoszczy.

W poniedziałek 21 marca 2011 r. teatrzyk szkolny z opiekunem Panią Wiesławą Bułatek bierze udział w przegladzie teatrzyków dziecięcych w Siemoniu.

Ciekawe wydarzenia w maju

• 11 maja 2011 (środa) o godz. 10:50 klasy II Gimnazjum spotkają się z Policjantem z Komendy Rejonowej Policji w Chełmży - specjalisty d/s nieletnich. Tematem spotkania będzie odpowiedzialność karna nieletnich. W jakich sytuacjach młodzież może popaść w konflikt z prawem i co należy robić, aby do tego nie dopuścić.

11 maja klasy I - III SP - spotkanie z Brabarą Gawryluk w GOK-u w godzinach 13:10 - 15:00
  • 16 maja klasy IV - VI - spektakl profilaktyczny pt. "Lustro"
  • 17 maja klasy I - III SP spotkanie autorskie z W. Drabik
  • 20 maja o godzinie 8:00 uczniowie szkoły podstawowej będą mieli okazję brać udział w koncercie, przygotowanym przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną, pt. "Kolory wiosny". Będzie to spotkanie nie tylko z muzyką, ale takża z plastyką.

14 maja o godz. 9:00 w ZS w Górsku odbędzie się gminny konkurs "Skarby powiatu toruńskiego".

Szkołę Podstawową będą reprezentować:

1. Patryk Grębicki

2. Sandra Stachowska

3. Wiktoria Sworowska

Opiekun Pani Małgorzata Bruch.

Gimnazjum wystawiło dwie drużyny w składach:

1. Agnieszka Wołowska

2. Aleksandra Dynasińska

3. Iwona Wichowicz

1. Klaudia Echolc

2. Agnieszka Lewandowska

3. Patrycja Łoboda

Opiekun Pan Kamil Bielicki.

28 maja 2011 r. po raz kolejny dzieci z naszej szkoły wezmą udział w organizowanym przez Caritas "Festynie rodzinnym" z okazji Dnia dziecka, który odbędzie się w Toruniu na terenie toruńskiego lotniska o godz. 13:00.

Wszyscy uczestnicy otrzymują: ciepły posiłek, słodkie pieczywo, wodę, koszulki oraz paczki z łakociami od "Biedronki".

Opiekunowie:

M. Pietrzak

K. Abramowska

20.05.2011 r. w GOK-u odbędą się eliminacje do powiatowego konkursu na interpretację wiersza pt. "Z wierszem na scenie".

Naszą szkołę reprezentować będą uczniowie klasy II SP:

1. Aleksandra Machnicka

Gellner "Aniołki"

2. Wiktoria Mądraszewska

Gellner "Portret dziadka"

3. Jakub Ścieżyński

Natalia Usenko "Tropiciele"

4. Michalina Michalska

Agnieszka Frączek "W hotelowym holu".

Spośród wszystkich uczestników zostaną wyłonione 4 osoby, które pojadą na dalsze eliminacje do Chełmży.

18 maja 2011 o godz. 19:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Złejwsi Małej nastąpiło otwarcie wystawy poświęconej Janowi Pawłowi II. Można było na niej oglądać prace plastyczne uczniów z naszej gminy. Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie naszej szkoły to:

Weronika Sondej i Szymon Ofiara

Ciekawe wydarzenia w czerwcu

• 1 czerwca Dzień Projektów 8:00 - 12:00
  • 1 czerwca Dzień Dziecka i Dzień Sportu - festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka, Matki i Ojca
  • 2 czerwca Gminny Konkurs Matematyczny "Mały komputerek"
  • 2 czerwca wycieczka klasy IV do Famili Parku
  • 6 czerwca - cyrk w szkole
  • 13 czerwca spotkanie z doradcami zawodowymi dla ucnziów klas drugich gimnazjum
  • 13 czerwca potyczki matematyczne dla uczniów klas IV - VI
  • 13.06 - 15.06. wycieczka uczniów klas trzecich gimnazjum
  • pokazy fizyczno- chemiczne
  • wycieczka klasy V do Rowów

Od 27 maja do 31 maja 2011 roku uczniowie Zespołu Szkół w Rzęczkowie uczestniczyli w Europejskim tygodniu sportu, który zorganizowany był przy Zespole Szkół w Złejwsi Wielkiej.

Po ciężkich walkach sportowych uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rzęczkowie zajęli I miejsce, natomiast uczniowie Gimnazjum II miejsce.

Nasza szkoła uzyskała najwięcej punktów i otrzymała sprzęt sportowy.

Zespół Szkół w Rzęczkowie reprezentowali:

• 1. Lewandowska Angelika
  • 2. Karpińska Dominika